Szybko upływa czas

Nadeszła godzina rozstania

Patrz, ile jest tu nas?

My, jakby wielka rodzina.

Jeszcze ostatnia rozmowa z kolegą

I ciepłe spojrzenie wychowawcy

Jeszcze ostatni spacer po Korolówce

Zanim powiemy - do widzenia...

Tymi słowami prowadzące Ola i Iza zwróciły się do tegorocznych Absolwentów: Amelii, Adriana, Bartosza, Damiana oraz Szymona podczas uroczystości pożegnania uczniów klas IV, która miała miejsce w internacie w czwartek, 25 kwietnia 2019r. Po części oficjalnej, którą prowadziły Ola i Iza, zadbaliśmy również o dobry humor mieszkańców internatu, prezentując skecz w wykonaniu uczniów klas I. Odżyły wspomnienia, był śmiech i wzruszenie. Absolwenci otrzymali pamiątkowe upominki, a na zakończenie spotkania czekał na wychowanków słodki poczęstunek.

Akademię przygotowała p. Ewa Bujanowska.

Uroczystość pożegnania Absolwentów była także dobrą okazją do podsumowania Konkursu Czystości w internacie. Organizatorem konkursu była sekcja gospodarcza z opiekunem p. Jolantą Pogonowską. Celem konkursu jest systematyczne dbanie o ład i porządek w pokojach oraz wyrabianie poczucia estetyki. Konkurs trwał od dnia 19 listopada 2018r. do 15 kwietnia 2019r. i był skierowany do wszystkich mieszkańców internatu. Podczas spotkania wręczono nagrody zwycięzcom.

I miejsce - dziewczęta z pokoju 214:

Anna Hasioli, Patrycja Kisiel, Joanna Kopiel

II miejsce - pokój 207:

Weronika Hurko, Amelia Mazurek

III miejsce -  pokój 304:

Piotr Zamrowski

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Drodzy Absolwenci, parafrazując słowa znalezione w Internecie, chcemy Wam powiedzieć: Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko, tylko włóżcie wygodne buty, bo macie do przejścia całe życie. Powodzenia!

Ewa Bujanowska

Galeria zdjęć