W dniu 05 luty 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie, w ramach współpracy naszej szkoły i Agronom Sp.zo.o Jasionka odbyło się spotkanie, w którym  uczestniczyli przedstawiciele koncernu AGCO - pan Dariusz Krzepicki Area Sales Manager oraz Michał Załoga pracownik Agronom Sp.zo.o Jasionka. Dyrektor naszej szkoły pan Leszek Młynarczyk przywitał przybyłych gości. Przedstawiciele koncernu AGCO przybliżyli nowe rozwiązania przeznaczone dla rolnictwa precyzyjnego. Wśród prezentowanych nowości znalazły się: nowe wyświetlacze oraz nowy podłokietnik Valtra SmartTouch cechujący się prostym w użyciu interfejsem, który podnosi produktywność ciągnika na kolejny poziom. Podłokietnik SmartTouch z 9-calowym ekranem dotykowym, inteligentną i wielofunkcyjną dźwignią jazdy, nowym joystickiem hydraulicznym i w pełni zintegrowaną technologią zmniejsza obciążenie pracą. Rozwiązania rolnictwa precyzyjnego już na stałe wchodzą do polskich gospodarstw rolnych i są coraz chętniej wykorzystywane przez rolników. Dzięki ich zastosowaniu możliwa jest dokładniejsza kontrola kosztów oraz wydatków poniesionych w gospodarstwie.

        Wizyta ta to ciąg dalszy cyklicznych spotkań mających na celu przybliżenie zagadnień rolnictwa precyzyjnego, w celu ulepszenia i przybliżania tej technologii w naszych gospodarstwach.

Krzysztof Horszczaruk

Galeria zdjęć