„Możemy człowieka ocenić po tym jak traktuje zwierzęta

Immanuel Kant

Dnia 21.01.2019 r. uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce – Osadzie udali się z wizytą do „Schroniska dla bezdomnych zwierząt” w Chełmie. Wyjazd mógł się odbyć dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły pana Leszka Młynarczyka.

Wizyta w schronisku to znakomita okazja do tego, by  uczyć młodych ludzi miłości i szacunku do innych, nie tylko ludzi, ale i zwierząt –  braci mniejszych. Należy zaszczepiać jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiać na nieszczęścia  i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Szkolną delegację powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o ilości zwierząt, funkcjonowaniu instytucji. Uczniowie na jego ręce przekazali zebrane materiały i poznali warunki, w jakich żyją opuszczone zwierzęta.  Będąc  na miejscu i widząc ogrom psiego nieszczęścia, postanowiliśmy, że nie poprzestaniemy na jednej zbiórce.

Najważniejszą lekcją z pobytu w schronisku było uświadomienie sobie, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji.

Pamiętajcie! Posiadanie psa czy kota, to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom i miłość czeka wiele psiaków i kotów.

Akcję na terenie ZSCKR w Korolówce – Osadzie zorganizował i przeprowadził Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką pani Diany Łubkowskiej. Do działań, oprócz wolontariuszy, włączyła się  społeczność szkolna. Dzięki jej ofiarności udało się zebrać  karmę (suchą i mokrą), kocyki oraz zabawki.

Serdecznie dziękujemy!

Diana Łubkowska