11 stycznia 2019 roku odbył się XIII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja kolęd i pastorałek oraz piosenek związanych z tematyką bożonarodzeniową, prezentacja dorobku wokalnego młodych artystów amatorów z całego województwa lubelskiego oraz propagowanie wartości chrześcijańskich i narodowych. Spotkanie było też świetną okazją do wymiany pomysłów i doświadczeń pedagogów i instruktorów w zakresie upowszechniania śpiewu.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad osiemdziesięciu uczestników, a wśród nich przedstawicielki naszej szkoły - Anna Hasioli (3 MT) oraz Karolina Babut (4 PTB). Uczestnicy festiwalu mogli zaprezentować się jako soliści lub członkowie zespołów wokalnych i chórów w trzech kategoriach wiekowych. Każdy wykonawca miał za zadanie przygotować dwa utwory i zaprezentować jeden z nich. Występy oceniało JURY powołane przez organizatora. W każdej grupie wiekowej przyznano nagrody i wyróżnienia, biorąc pod uwagę przede wszystkim dobór repertuaru, poziom warsztatu wykonawczego oraz oryginalność wykonania.

Wsród nagrodzonych znalazła się także uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie - Ania Hasioli, zdobywając III miejsce w kategorii solistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennice do konkursu przygotowała p. Emilia Litaszewska.

Emilia Litaszewska

konkurs koled