24 sierpnia2014 r. delegacja ZSCKR w Korolówce - Osadzie wystąpiła w Dożynkach Powiatowych we Włodawie. Tradycyjnie, jako jedyna szkoła rolnicza w powiecie, uczestniczyliśmy w święcie plonów. To niewątpliwie dowód uznania lokalnej społeczności i władz dla roli, jaką odgrywa nasza placówka w regionie: rozwijanie oświaty i kultury rolnej, wychowanie kolejnych pokoleń mądrych, dobrze przygotowanych do życia w zmieniającej rzeczywistości wsi, szanujących tradycje, ale też odważnie sięgających po nowoczesne rozwiązania.

W czasie mszy w kościele pw. św. Ludwika uczniowie szkoły: Julita Woźniak, Agata Barej, Krystian Aleksandrowicz złożyli w darze symboliczny chleb dożynkowy. W korowodzie dożynkowym  ZSCKR reprezentowała Dyrekcja: p. Dorota Redde-Sawczuk i p. Krystyna Zasadzka oraz uczniowie, którzy dzielnie wiedli  wieniec dożynkowy - wiatrak - ulicami Włodawy. Szkolne stoisko w rynku miasta przyciągało uwagę zarówno wystrojem jak i owocowymi ciastami, drożdżowymi rogalikami, którymi hojnie obdarowywano gości dożynkowych.

W dożynkach uczestniczyli uczniowie: Agata Barej, Ewelina Kalenik, Ewa Pastuszuk, Lucyna Pawluczuk, Julita Woźniak, Krystian Aleksandrowicz i Krystian Szczerba pod opieką p. Magdaleny Ostrowickiej, Diany Łubkowskiej i Ewy Krzywani.

Galeria zdjęć